Web Yakalama ve Dönüştürme Araçları
Grabz's Çevrimiçi Topluluğu

Firefox konumla ilgili sorunlar

Web sayfalarını veya HTML'yi nasıl yakalayacağınız veya dönüştüreceğinizle ilgili sorular sorun into Resimler, CSV, PDF veya DOCX belgeleri ve ayrıca videoların nasıl dönüştürüleceği intAPI'mızı kullanan animasyonlu GIF'ler.

Bazı durumlarda ekran görüntüsünün Firefox'ta düzgün çalışmasını sağlamada sorun yaşıyorum. 

Firefox, başka hiçbir tarayıcının kullanmadığı bir "iç metin" CSS özelliğini kullanır (https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/CSS/inset). Sol/sağ/üst/alt yerine kullanılır. En azından benim FF versiyonumda, herhangi bir sol/sağ/... CSS'yi değiştirerek kullanılmaya bile zorluyor. GrabzIt bu özelliği tanımıyor ve dolayısıyla görüntü Firefox kullanıcıları için doğru değil. 

Bu durumu yaşayan ve çözüm bulan başkası var mı?

Corey Alderin tarafından 18 Eylül 2019'da soruldu

Belki de değişmeye uygun CSS kodunu harici bir CSS dosyasına yerleştirip HTML'nizde bu şekilde referans verebilirsiniz?

GrabzIt Desteği tarafından 18 Eylül 2019'de yanıtlandı

Benim durumumda bu işe yaramaz. Css'in satır içi olması gerekiyor çünkü her zaman aynı değil. Kullanıcıya göre değişir. 

Corey Alderin tarafından 18 Eylül 2019'da yanıtlandı

FireFox sürümümde şunu test ettim:

<html>
<head>
<script src="grabzit.min.js"></script>
</head>
<body>
<div id="screenshot"><style>
div{
top:1em;
left:1em;
position:absolute;
}
</style>
<div>Hello</div></div>
<script>GrabzIt("APPLICATION KEY").ConvertHTML(document.getElementById('screenshot').innerHTML,{"target": "#captureThis",
"format": "png",
"transparent": 1,
"bwidth": 1200,
"bheight": 1000,
"hd": 1,
"width": 1200,
"height": 1000,
"hide": ".modal-backdrop",
"displayid": "finalImage"}).DataURI();
</script>
</body>
</html>

Yayınlanan veriler şöyleydi:

<style>
div{
top:1em;
left:1em;
position:absolute;
}
</style>
<div>Hello</div>

Herhangi bir ek gönderilmedi.

GrabzIt Desteği tarafından 18 Eylül 2019'de yanıtlandı

Bunu daha fazla test ediyorum ve bunun kullanıcı bir div'i hareket ettirdiğinde gerçekleştiği anlaşılıyor. Uygulamam öğelerin taşınmasına izin veriyor ve işte o zaman Firefox bu değişikliği yapıyor. Bunu hesaba katmak için muhtemelen kodumda bazı değişiklikler yapabilirim. 

Corey Alderin tarafından 18 Eylül 2019'da yanıtlandı