Web Yakalama ve Dönüştürme Araçları
Grabz's Çevrimiçi Topluluğu

Acemi Yardıma İhtiyaç Duyuyor (başlangıçta yanlış alana gönderildi)

GrabzIt'ın ekran görüntüsü aracını nasıl kullanacağınız hakkında sorular sorun.

Merhaba topluluk

Lütfen cehaletimi bağışlayın. Ben bir iş adamıyım, teknik adam değil. Sorularıma yansıyacağına eminim.

Web Scrape aracındaki URL Modeli (en kritik) ve Satırları Takip Et kontrol ayarları gibi daha sağlam seçim ve kontrol parametrelerini ekran görüntüsü aracıyla kullanmak mümkün müdür? Tek istediğim, taramanın kaç katman derinliğine gideceğine ilişkin sınırlamalarla birlikte bir temel URL'yi ve bu URL'deki genişletilmiş alanları taramak. Amacım sadece belirli alan grubundan haber makalelerini yakalamak. Ben sadece metni çıktı olarak almayı tercih ederim ama docx'ta teslim edilen görsellerle de yaşayabilirim. Ekran görüntüsü aracının çıktısı temel gereksinimim açısından benim için harika ancak seçim ve kontrol işlevselliği çok sınırlı. Bu aracın standart girişini kullanabilmem için tüm alt alanları ve makale adlarını bilmem gerekir ve bu gerçekçi değildir.

Kazıyıcının harika olacağını düşündüm ve kullanmaya başladım, ancak daha sonra bu aletin fiyatlarının ve kısıtlamalarının önemli olduğunu hemen fark ettim! Bu maliyet yapısına göre bunu kullanmam mümkün değil.

Dikkat edin, Python yazan ve API ile uğraşan bir kodlayıcım var ama kendisi bu araç hakkında bilgi sahibi değil ve beklentilerim doğrultusunda birbirimizle net bir şekilde iletişim kurmakta zorluk çekiyoruz, bu yüzden onun çalışmasının şu yönde gitmesinden endişeleniyorum: benim için ideal değil. Özellikle ona Web kazıyıcıyla aynı giriş kontrollerine sahip olmak istediğimi ancak ekran görüntüsü aracı için istediğimi söyledim. ama sorunumu anladığını veya takdir ettiğini sanmıyorum. Webscrapter için çılgın yüksek fiyatları ödemeden sağlam seçim kriterlerinden yararlanmak için API'yi kullanmak mümkün mü?

Herhangi bir rehberlik büyük takdir edilecektir.

Şimdiden teşekkür ederim!!!
İsimsiz biri tarafından 1 Şubat 2024'te soruldu

İsimsiz biri tarafından 1 Şubat 2024'de soruldu

Merhaba,

Sorun değil, sorularınızı yanıtlamak için elimden geleni yapacağım.

Genel olarak bir web kazıması, bir web sitesi veya URL modeliyle sınırlıdır; aksi takdirde, içeriğin doğası gereği intBağlantıları takip etmek, web kazımasının asla bitmemesine neden olur.

Ekran görüntüsü aracı, belirtilen URL'lerin ekran görüntülerini bir kez, belirli bir programa göre veya web sayfaları değiştiğinde alır. Yakalamak istediğiniz URL'lerin bir listesi varsa, bu içe aktarılabilir into ekran görüntüsü aracı.

API ile ekran görüntüsünü tetiklemek için kendi mantığınızı kullanabilirsiniz. Yani yaptığınız şey için, API'yi tetikleyecek bir tür özel web kazıyıcıya ihtiyacınız olacağını düşünüyorum. 

Umarım bu yardımcı olur.

GrabzIt Desteği tarafından 1 Şubat 2024'de yanıtlandı